Беремо участь у пілотному проекті SELFIE в Україні

SELFIE (Self-reflection on Effective Learning by Fostering the Use of Innovative Educational Technologies) — це безкоштовний онлайн-інструмент, який допомагає проаналізувати стан цифровізації, ефективності використання цифрових технологій у закладі освіти. Інструмент був розроблений експертами Європейської Комісії і вже використовується у 74 країнах світу.

Підтримку у використанні інструмента SELFIE українськими закладами надали Міністерство цифрової трансформації, Міністерство освіти і науки та Європейський фонд освіти.

Ми надзвичайно раді унікальній можливості одними із перших в Україні випробувати інструмент SELFIE. Він дозволить нам не лише оцінити стан цифровізації, а й навчитись ефективно використовувати цифрові технології у навчанні.

директор ВПУ №25 смт Демидівка, Богдан Ткачук

Суть інструменту SELFIE – це анонімне онлайн-опитування. Для учнів воно триватиме не більше 20-30 хвилин, а для вчителів – не більше 40. Загалом на заповнення анкети надається 2 години. Пройти опитування учасники зможуть у будь-який зручний час, на різних цифрових пристроях, як-от на стаціонарних комп’ютерах, ноутбуках, смартфонах чи планшетах.

Під час самоаналізу учасникам опитування пропонується відповісти на запитання, за допомогою яких анонімно та добровільно збирають думки керівників, педагогів та учнів щодо цифрової готовності закладів освіти. За результатами складається інтерактивний звіт, який допомагає керівництву закладу виявити сильні та слабкі сторони. На основі звіту заклад готує та реалізує стратегічний план щодо покращення стану цифровізації та підвищення ефективності впровадження цифрових технологій в освітньому процесі.