Головна

Як залишатися емоційно здоровими

Як залишатися емоційно здоровими

Всесвітня організація охорони здоров’я розказала як найімовірніше уникнути зараження та поширення коронавірусу і залишатися фізично здоровими.

Але як щодо нашого психічного здоров’я в розпал нинішньої епідемії? Як залишитись емоційно здоровими, коли так багато страху навколо?

Національна психологічна асоціація переклала статтю визнаної письменниці Margot Starbuck для Psychology Today, де вона ділиться власними стратегіями, якими керується, що можуть вам також допомогти.

 • Зверніть увагу на своє тіло та свої емоції
  Слухайте своє тіло, помічаючи будь-які зміни апетиту, нові болі або відчуття особливо жару або прохолоди. Помітивши тривожні симптоми, зробіть паузу для догляду за своїм тілом і розумом. Якщо вам не вдається керувати або добре функціонувати, зверніться про допомогу до професіонала.
 • Вивчіть найкращі практики в галузі охорони здоров’я
  Уникайте тісних контактів з хворими. Не торкайтеся очей, носа та рота.
  Залишайтеся вдома, коли ви хворі. Очищайте і дезінфікуйте предмети та поверхні, яких часто торкаєтесь використовуючи звичайний побутовий очисний спрей та серветку. Мийте руки з милом та водою не менше 20 секунд.
 • Доступ до надійних ресурсів
  Ви можете обрати, де будете отримувати інформацію про епідемію. Якщо ви покладаєтесь на панічні телефонні дзвінки від своїх тривожних близьких людей, ви, швидше за все, постраждаєте більше, ніж якщо вирішите покластися на надійні джерела. Якщо вас поглинають новини про розповсюдження коронавірусу, ви також можете на деякий час відмовитися від ЗМІ.
 • Діліться надійною інформацією
  Ще один спосіб піклуватися про себе – це піклуватися про інших, обмінюючись лише вірогідною інформацією.
 • Практикуйте догляд за собою
  Підтримуйте корисні звички.
  Спілкуйтеся з родиною та друзями.
  Харчуйтеся добре і залишайтеся активними.
  Гарно відпочивайте. Займайтеся приємною діяльністю.

Попри те, що коронавірус приніс багато проблем, і ми поки що не можемо це контролювати, кожен з нас може зробити вибір бути емоційно здоровим!