Головна

Муляр. Штукатур. Штукатур

Муляр. Штукатур. Маляр

Набір на спеціальність «Муляр.Маляр.Штукатур» проводиться на основі 9 класів (на базі БЗСО) – термін навчання 3 роки.

ВИ СИЛЬНИЙ, КРЕАТИВНИЙ, МАЄТЕ ПРОСТОРОВУ УЯВУ ТА МРІЄТЕ РОЗБУДОВУВАТИ КРАЇНУ!

ТОДІ ВАМ ДО НАС!

Професія муляра, штукатура та маляра цінується й шанується в усіх країнах світу, бо її представники створюють найнеобхідніше для людини – нові житлові масиви, промислові комплекси, багато інших будівель, реставрують, ремонтують старі будинки. Будівельників різних професій потрібно дедалі більше. Отже тим з вас, юні друзі, хто захоче стати мулярем чи штукатуром або малярем, знайдеться де прикласти свої сили, знання, ентузіазм. А навчитись цим професіям можна саме у нашому закладі професійної освіти.

Маляр 

Це— одна з найпоширеніших професій в будівництві. Завдання маляра — надати будівлі красивого, привабливого вигляду, нанести шар фарби. Маляр займається фарбуванням, обклеюванням, художньою обробкою, ремонтом зовнішніх і внутрішніх поверхонь будівлі. В процесі роботи очищає поверхню від пилу, бруду, іржі, підбирає фарбу потрібного кольору і якості, наносить її тонким шаром на зовнішню поверхню, виконує художню обробку стін та підлог, розпис, декоративне лакування і золочення. Малярні обробки надають інтер’єру особливої привабливості, підкреслюють його призначення і атмосферу. За допомогою кольорової гами створюється індивідуальність приміщення. Саме маляр втілює в життя ідеї дизайнера інтер’єру.

Професія маляра в наш час досить поширена. Без цих фахівців неможливо уявити жодне будівництво, ні одну ремонтну або монтажну організацію. Працюють малярі і на промислових, і на виробничих підприємствах, заводах, в будівельних компаніях, ремонтно-будівельних та житлово-комунальних управліннях. Дана професія має високий рівень затребуваності на ринку праці. Рівень заробітної плати маляра — високий, багато в чому залежить від місця роботи, складності завдання, рівня професіоналізму.

Штукатур

Це – одна з основних і почесних професій на будівництві. Саме штукатур надає будівлі привабливого вигляду, підвищує міцність споруди. Сьогодні штукатур працює різними високотехнологічними сумішами. Виконує звичайну, кольорову, декоративну штукатурку, архітектурні елементи, реставраційні роботи, які надають старим будинкам оригінальності та виразності. Впродовж навчання вивчає як виготовляти розчин з сухих готових матеріалів і сумішей; накладати розчин на поверхню, що підлягає штукатурці; вирівнювати поверхні; опоряджувати колони, балки, фасади.

Штукатур є тим будівельним фахівцем, від якості роботи якого залежить, як буде виглядати будинок після введення його в експлуатацію. Висококваліфікований штукатур за своїм рівнем майстерності наближається до художника. Результати роботи штукатура завжди на видноті, тому кажуть, що його робота є візитною карткою всіх будівельників, які споруджували будівлю. Впродовж навчання вивчає як виготовляти розчин з сухих готових матеріалів і сумішей; накладати розчин на поверхню, що підлягає штукатурці; вирівнювати поверхні; опоряджувати колони, балки, фасади.

Безумовно, ця професія дуже затребувана і коло потенційних клієнтів дуже широкий, адже ремонт роблять як приватні особи, так і компанії, підприємства. Причому, якщо будівництво, в основному, розпочинають в теплу пору року, то замовлення на ремонтні роботи всередині приміщень є завжди. Але тут, як і в будь-який інший професії, найголовніший чинник затребуваності — це професіоналізм та вміння самого фахівця. Так що, можна сказати сміливо — у хорошого штукатура робота буде завжди.

Штукатур повинен знати склад та способи приготування декоративних розчинів, розчинів для штукатурки спеціального призначення та бетонів для торкретування; види та властивості сповільнювачів та прискорювачів тужавлення; властивості розчинів з хімічними домішками (хлористі розчини, розчини з додаванням поташу, хлористого кальцію) та правила користування ними; способи виконання поліпшеної штукатурки; способи промаячування поверхонь; будову цемент-гармати та форсунок до них; будову затиральних машин; вимоги до якості штукатурних робіт; способи механізованого нанесення розчинів й торкретування поверхонь.

Муляр

 Це робітник, що бере участь у зведенні і ремонті житлових будинків, мостів, промислових та інших споруд із природних і штучних будівельних матеріалів. Тобто у повсякденності ми звикли їх просто називати будівельниками. А на мові фахівців – це майстри мурування. Сьогодні вони працюють як з природними будівельними матеріалами, тобто різними видами каменю, так і зі штучними – тими, що  виготовляються з глини, шлаку, вапняно-піщаних сумішей.

Муляр повинен багато чого уміти: зводити та ремонтувати промислові і житлові будинки, здійснювати кладку несучих стін, фундаменту, арок, колон, а також печей, камінів, барбекю, брати  участь в установленні віконних і дверних коробок, проектувати зведення кутів і згинів стіни цілих, половинок і четвертинок цеглини тощо.

Муляр може працювати як у приміщенні, так і на відкритому повітрі (при незапланованих погодних умовах; можливо, на висоті). Високої продуктивності праці муляри досягають тільки при скоординованій роботі в бригаді.  У перспективі такий робітник може стати бригадиром, а при додатковому підвищенні освіти – виконробом, будівельний інженером, архітектором. 

Якщо Ви хочете працювати на будівництві та надавати послуги населенню, то якісні теоретичні знання та вагому практичну підготовку  можете отримати саме у нашому закладі професійної освіти!