Тракторист – машиніст с/г виробництва (кат. «А1», «A2», «B1»). Cлюсар з ремонту с/г машин та устаткування. Водій автотранспортних засобів (кат. «С»)
Набір на спеціальності проводиться на основі 9 класів (на базі БЗСО) та 11 класів – термін навчання 3 роки, 5 місяців та 1 рік відповідно.
ВИ – ВІДПОВІДАЛЬНИЙ, ВОЛЬОВИЙ,
ЛЮБИТЕ ТЕХНІКУ! ТОДІ ВАМ ДО НАС!
На українському ринку праці активно шукають кваліфікованих трактористів-машиністів. Нині ці робітники на вагу золота. Розвінчати міф «непрестижної професії» можуть описи вакансій, у яких трактористам пропонується зарплата вище середнього рівня. А ми розкажемо, як влаштований робочий процес тих, чиї руки міцно тримають кермо сільгосптехніки.
Все міняється в цьому світі, але сільська праця, як і раніше, необхідна всім і кожному. Плодами праці сільських жителів користується кожна людина в нашій країні.
Тракторист-машиніст с/г виробництва – одна з провідних професій у сучасному сільськогосподарському виробництві.
Спеціаліст цієї професії повинен знати:
- принципи роботи усіх видів спеціалізованих машин, що виконують меліоративні роботи;
- причіпні й начіпні машини, вміти користуватися ними;
- ознаки і причини найбільш поширених несправностей, які виникають в процесі експлуатації;
- систему технічного обслуговування, виконувати слюсарно–монтажні роботи (розбирати машину, ремонтувати деталі або замінювати їх новими, складати окремі вузли тракторів, автомобілів, різних сільськогосподарських машин);
- користуватися робочим інструментом, технологічними картами з організації і технології виконання сільськогосподарських і ремонтних робіт;
- розумітися на контрольно-вимірювальних приладах.
Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин і устаткування
обслуговує трактори, комбайни різних марок та значний парк машин: ґрунтообробні (плуги, борони, лущильники, культиватори, котки тощо), поливні, посівні та посадочні, машини для захисту рослин, для заготівлі сіна чи силосування, для збирання технічних культур і картоплі, зерноочисних та багато інших.
Жодна сільськогосподарська машина або механізм не можуть бути відремонтовані без розбирання, припасування, регулювання, тобто без участі слюсаря, який ліквідовує несправності машин та окремих механізмів, подовжує термін їхньої роботи, повніше використовує ресурс усіх вузлів машин.
Людина цієї професії має знання механіки, математики, креслення, знає будову, принцип дії, призначення та правила експлуатації машин і способи усунення несправностей; способи застосування і зберігання вимірювального інструменту; основні властивості металів, основи організації ремонтного виробництва і слюсарної справи.
Водій автотранспортних засобів (категорії «С»)
Як правило, люди, які одного разу вибрали для себе професію водія, пов’язують із нею все своє життя. Кожен, хто збирається стати професійним водієм, має досконало опанувати мистецтво водіння автомобіля: легкового та вантажного. А для цього потрібно не просто знати правила дорожнього руху, а й вміти правильно застосовувати їх, також для раціональної експлуатації автомобіля необхідно добре знати його будову, правила обслуговування механізмів, агрегатів, приладів.
Успішному освоєнню професії сприяє наявність інтересу до техніки, технічної творчості, прагнення працювати з машинами.
Якщо Ви обрали одну із цих професій, то якісні теоретичні знання та вагому практичну підготовку можете отримати саме у нашому закладі професійної освіти!
.