Шановні викладачі!
В новому навчальному році дистанційне навчання організуємо трішки по-новому. Як і раніше, всі матеріали будуть у відкритому доступі на сервісі Google Диск за цим посиланням:
Кожна група матиме свою окрему папку, в якій міститимуться всі предмети, що група вивчає. Виглядатиме це так:
Ви вже звикли надсилати освітні матеріали електронною поштою, але відтепер ви будете завантажувати їх самостійно!
Для цього вам треба навчитися користуватися Google Диском. Це доволі просто:
- Щоб відкрити Gogle Диск, перейдіть за посиланням: https://drive.google.com/drive/u/0/my-drive.
- Якщо у вас вже є обліковий запис / пошта Google, вводьте логін та пароль. Ви увійшли! Тепер обов’язково зв’яжіться зі мною та повідомте свою поштову адресу Google.
- Якщо ви не знаєте що таке пошта Google, терміново зв’яжіться зі мною, я видам вам чудову пошту у форматі [ім’я.прізвище@vpu25.rv.ua].
Перегляньте коротке відео, яке покаже основи роботи з Google Диском.
Як бачите, на Google Диску можна створювати папки так само, як і на комп’ютері, та завантажувати в них файли, перейменовувати, переміщати і видаляти їх.
Завантаження файлів дистанційного навчання
Після того, як ви повідомите мені свою електронну пошту Google (або отримаєте нову), заходьте на свій Google Диск (в відео показано як), та на лівій панелі вибирайте розділ “Відкриті для мене”, там ви знайдете папку зі своїм ім’ям. Сюди ви і завантажуватимете файли для своїх учнів.:

УВАГА! Першочерговим завданням буде створення необхідних папок для всіх груп та предметів, які ви викладаєте. Навіть якщо ще не маєте матеріалів для них, все одно створюйте папки група–предмет. Це потрібно зробити терміново!
Наразі структура виглядає так:

Дотримуючись такого шаблону, перейменовуйте існуючі папки та додавайте нові, щоб створити папки для всіх своїх предметів всередині кожної з груп. Це виглядатиме приблизно так:

Як групувати матеріали всередині предмету вирішуйте самі, не обов’язково це робити по даті:
- якщо уроків і, відповідно, файлів дуже багато, то можете розділяти їх по різних папках, групуючи по днях (02.09, 04.09), по тижнях (тиждень 1, тиждень 2), як вам зручніше;
- якщо їх небагато, розділяйте по темах, місяцях, чи зовсім не розділяйте по підпапках, а лише грамотно називайте свої документи (Урок 3.pdf, Урок 4.pdf).
Головне, щоб всі файли були зрозуміло названі, бо так і учням простіше буде розібратися, і вам легше буде знаходити та виправляти помилки (ніяких “Документ Word_копія_1.doc”). Ось, для прикладу, як оформлялися деякі матеріали в минулому семестрі:


Також не забувайте залишати свої контактні дані, щоб учні могли надіслати вам виконані завдання.
Google Форми
На цьому етапі у вас вже повинен бути обліковий запис Google, а ви – достатньо знайомі з Диском. Це дозволить вам застосовувати й інші засоби онлайн-навчання, серед яких – Google Форми. Користуючись Формами, ви можете створити опитування для повторення вивченого матеріалу або ж підсумкове тестування для оцінювання учнів.
Тренінг
Якщо ви не впевнені у своїх вміннях роботи з Google Диском, Формами, Поштою чи іншими електронними сервісами, організовуйтеся у групи, вибирайте час та приходьте на навчання – проведемо короткі тренінги, де всі навчаться працювати з основними сервісами Google.
Пропоную 02-04 вересня (середа, четвер, п’ятниця) як дати для тренінгів. Знайдіть час, щоб до кінця тижня (04 вересня) ви змогли повністю розібратися з Google Диском та почати публікувати матеріали дистанційного навчання.
З повагою, Микола Ковальський